Kontakt

Adress

Norrköping flygplats
603 61 NORRKÖPING

Telefon: 011-15 37 10
Fax: 011-16 87 50

 

Passagerarservice

Telefonupplysning: 011-15 37 22

 

Studiebesök

Kontakta:
Marknad- & Försäljningschef
Bertil Skärblom

Telefon: 011-15 37 21
E-post: bertil.skarblom@nrkairport.se

Öppettider

Norrköping Flygplats öppettider regleras i enlighet med charter- och reguljärflygets ankomster och avgångar. Vi öppnar terminalbyggnaden och Service Centret 2-2½ timme innan avgångstid för charterflyg och 1 timme innan för reguljärflyg. Vid ankomster öppnar vi terminalbyggnaden 1 timme innan.

Nedanstående är öppettider för de närmsta veckorna för trafikkontor och terminal. Långtidsparkeringen är öppen i anslutning till ankomster och avgångar. Långtidsparkeringen är låst när flygplatsen är stängd.

 

23 - 29 oktober
Måndag 07.00 - 22.00
Tisdag 07.00 - 22.00
Onsdag 07.00 - 22.00
Torsdag 05.30 - 22.00
Fredag 05.30 - 22.00
Lördag 04.30 - 07.30, 17.30 - 21.00
Söndag 12.30 - 17.00

 

Från 29 oktober 2017
Måndag 04.45 - 23.00
Tisdag 04.45 - 23.00
Onsdag 04.45 - 23.00
Torsdag 04.45 - 23.00
Fredag 04.45 - 23.00
Lördag 04.00 - 07.15, 17.30 - 21.00
Söndag 12.30 - 23.00

 
Senast uppdaterad 2017-10-23

Personal

VD/Flygplatschef
Sten Norinder
Tel: 011-15 37 11
sten.norinder@nrkairport.se

Ekonomichef
Elisabeth Andersson
Tel: 011-15 37 12
elisabeth.andersson@nrkairport.se

Safety Manager
Cecilia Kocman
Tel: 011-15 37 08
cecilia.kocman@nrkairport.se

Marknad- & Försäljningschef
Bertil Skärblom
Tel: 011-15 37 21
bertil.skarblom@nrkairport.se

Driftchef
Peter Jansson
Tel: 011-15 37 32
peter.jansson@nrkairport.se

Brand & Räddningsansvarig
Anders Kalmermo
Tel: 0725 74 70 39
anders.kalmermo@nrkairport.se

Rampansvarig
Tf Tomas Söderberg
Tel: 0725 74 70 41
tomas.soderberg@nrkairport.se

Chef Flygplatsservice/Stf Driftchef
Niklas Andersson
Tel 0725 74 70 38
niklas.andersson@nrkairport.se

Chef Passagerarservice
Maggie Ahlin Thelin
Tel: 0725 74 70 40
margareta.ahlin@nrkairport.se

Fältansvarig
Tf Björn Idemark
Tel: 0727-09 50 10
bjorn.idermark@nrkairport.se