Kontakt

Adress

Norrköping flygplats
603 61 NORRKÖPING

E-post: info@nrkairport.se
Telefon: 011-15 37 10
Fax: 011-15 37 24

Passagerarservice

Telefonupplysning: 011-15 37 22

Studiebesök

Kontakta:
Marknadschef
Jessica Ågren Ohlsson

Telefon: 0722-54 06 07
E-post: jessica.ohlsson@nrkairport.se

Drönarflygning:

Flygtrafikledning 011-140200

Information från LFV hittar du HÄR
Information från Transportstyrelsen hittar du HÄR

Hinderanalys/Påverkan influensområde:
(t.ex. kranar, vindkraftverk och byggnationer)

Innan arbete påbörjas, vänligen fyll i länkad blankett och sänd till flygplatsen

Kajza Hjelm: kajza.hjelm@nrkairport.se


Personal

Peter Jansson
Peter Jansson
Flygplatschef / Tf. VD
Tel: 011-15 37 32
peter.jansson@nrkairport.se
Jessica Åhlin
Ekonomichef
Tel: 0706-66 74 55
jessica.ahlin@nrkairport.se
Jessica Ågren Ohlsson
Marknadschef
Tel: 0722-54 06 07
jessica.ohlsson@nrkairport.se
Anders Kalmermo
Anders Kalmermo
Chef Säkerhet / Security
Tel: 0725-74 70 39
anders.kalmermo@nrkairport.se
Maggie Ahlin Thelin
Maggie Ahlin Thelin
Chef Passagerarservice
Tel: 0725-74 70 40
margareta.ahlin@nrkairport.se
Ola Kiel
Ola Keil
Stf. Driftschef / Teknisk chef
Tel: 0725-74 70 38
hans-olof.keil@nrkairport.se
Per Åsander
Per Åsander
Safety Manager
(Flygsäkerhet / Kvalitet / Miljö)
Tel: 0707-28 24 04
per.asander@nrkairport.se
Kajza Hjelm
Kajza Hjelm
Samordnare - Flygsäkerhet, kvalitet
& utbildning
Tel 0725-97 01 35
kajza.hjelm@nrkairport.se
Henrik Tarland
Räddningschef
Tel: 0725-74 70 41
henrik.tarland@nrkairport.se
Anders Trolin
Anders Trolin
Rampansvarig /
Föreståndare flygbränsle
Tel: 0709-14 42 11
anders.trolin@nrkairport.se
Björn Idermark
Ansvarig - Fält, verkstad & fordon
Tel: 0727-09 50 10
bjorn.idermark@nrkairport.se
Svante Rudström
Svante Rudström
Business development
Tel: 072-574 70 36
svante.rudstrom@nrkairport.se
facebook-squarelinkedin-squarerss-squareyoutube-playinstagrammagnifiermenu