Kontakt

Adress

Norrköping flygplats
603 61 NORRKÖPING

E-post: info@nrkairport.se
Telefon: 011-15 37 10
Fax: 011-15 37 24

Passagerarservice

Telefonupplysning: 011-15 37 22

Studiebesök

Kontakta:
Marknad- & Försäljningschef
Bertil Skärblom

Telefon: 011-15 37 21
E-post: bertil.skarblom@nrkairport.se

Drönarflygning:

Flygtrafikledning 011-140200

Information från LFV hittar du HÄR
Information från Transportstyrelsen hittar du HÄR

Hinderanalys/Påverkan influensområde:
(t.ex. kranar, vindkraftverk och byggnationer)

Innan arbete påbörjas, vänligen fyll i länkad blankett och sänd till flygplatsen

Kajza Hjelm: kajza.hjelm@nrkairport.se


Personal

Ola Matsson
Ola Matsson
VD/CEO
Tel: 070-398 52 80
ola.matsson@nrkairport.se
Peter Jansson
Peter Jansson
Flygplatschef/VA
Tel: 011-15 37 32
peter.jansson@nrkairport.se
Elisabeth Andersson
Elisabeth Andersson
Ekonomichef
Tel: 011-15 37 12
elisabeth.andersson@nrkairport.se
Bertil Skärblom
Bertil Skärblom
Marknad- & Försäljningschef
Tel: 011-15 37 21
bertil.skarblom@nrkairport.se
Anders Kalmermo
Anders Kalmermo
Chef Säkerhet/Security
Tel: 0725 74 70 39
anders.kalmermo@nrkairport.se
Maggie Ahlin Thelin
Maggie Ahlin Thelin
Chef Passagerarservice
Tel: 0725 74 70 40
margareta.ahlin@nrkairport.se

Kvalitetschef
(Kvalitet/Flygsäkerhet/Miljö)
Tel: 011-15 37 08

Henrik Tarland
Brand & Räddningsansvarig
Tel: 0725 74 70 41
henrik.tarland@nrkairport.se

Björn Idermark
Fältansvarig
Tel: 0727 09 50 10
bjorn.idermark@nrkairport.se

Anders Kalmermo
Rampansvarig
Tel: 0725 74 70 39
anders.kalmermo@nrkairport.se

facebook-squarerss-squareinstagrammagnifiermenu